| RrEe4 a întrebat:

Am achizitionat de curand un laptop Toshiba si am instalat pe el Windows 8.1. Ceea ce ma duce in eroare este un ceas din Task Manager care se cheama Uptime (se gaseste in tabul de la Performance). Eu am inchis laptopul si cand l-am redeschis ceasul ala inca functiona si cronometra ca si cum nu ar fi fost inchis. As dori sa stiu cand se opreste si ce cronometreaza el de fapt.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

ASta e o problema de la Windows si o au mai multi. Dezactiveaza pornirea rapida si gata.

| RrEe4 explică (pentru sltlp):

Si cum fac asta? Dar ce se intampla? Nu se inchide laptopul?

| sltlp a răspuns (pentru RrEe4):

Din power options(eu ti-am zis ce sa faci, e greu sa dai pe google?). Laptop-ul cu 8/8.1 nu se mai inchide ca pe 7. E un mod de hibernare mai ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar trebui sa se reseteze la inchidere adica la repornire sa porneasca de la 0. El afiseaza timpul de cand ai deschis pc-ul.