| GheorgheDumitru a întrebat:

Salutare TPU
am o intrebare
as vrea sa am un pc de gaming cu buget maxim de 2000 de lei
ce ma sfatuiti sa cumpar pcul gata facut sau sa il fac eu din bucati sa cumpar piesele care le vreau si sa le montez?
daca cumpar dupa eMAG piesele mi le monteaza ei?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai bade GheorgheDumitru de asamblat nu-ti asambleaza nimeni gatuit Si DA e mult mai bine sa ti le iei piesa cu piesa, chiar de vei plati pentru asamblare vei avea un pc mai bun, poate la acelasi pret ca unul asamblat dar mult mai bun! Bafta!

| GheorgheDumitru explică (pentru lpavel):

Dar nu stiu cum sa le cumpar piesele sa fie compatibile intre ele
daca nu sunt compatibile intre ele am dat bani degeaba pe ele

| lpavel a răspuns (pentru GheorgheDumitru):

Ei aici nici eu nu prea sunt AS happy dar se poate rezolva! Cauta pe net magazine online care iti ofera si servici sau suport, ma rog cum o fi, sau poate ai vreun prieten care a mai facut sau stie mai bine...
Cei de la magazine vor fi fericiti sa te ajute stiind ca cumperi de la ei tot! Asa ca pentru tine sa stii cam ce produse sa alegi : cele de la AMD sunt cele mai ieftine! Bafta!

| gamerulyonutz a răspuns:

Nu-i neaparat pe piese, si nu de fiecare data le gasesti ieftin, mai bine ia-ti ca mine, cu 22000, i7, 8 gb ram sursa, hdd 1TB, carcasa super faina. etc, numa ca placa video mi AMD R7 240 numa buna pentru jocuri... si nu mi pe piese dar am pc mai bun ca multora care li pe piese...

| DaNNuTTZ a răspuns:

E mai bun unu pe componente