| lovemyname a întrebat:

Am o porblema la calculator, mi se stinge in timp ce ma joc pe sims 2, se incalzeste tare baza si nu se mai raceste, ma pot juca maxim 30 de min, si daca il las inchis calculatorul 2 zile pot sa ma joc pana se incalzeste, mi se stinge calculatorul si imi scrie system is overheat, nu stiu ce inseamna asta.va rog frumos sa ma ajutati, dau funda.multumesc

Răspuns Câştigător
| TheQuestioner a răspuns:

Nu reuseste sa faca fata cooler-ul, banuiesc da de ceva timp nu l-ai curatat, poti sa il trimiti la garantie (daca mai e valabila ) sau sa il duci la cineva care se pricepe, trebuie pur si simplu curatat ventilatorul si inca ceva (nu cunosc exact ) s-a depus doar praful si nu reuseste sa raceasca sistemul, eu acum cateva luni l-am dus la curatat, puteam face omleta pe baza, si cand joci sims 2, se suprasolicita, e un joc complex. Nu iti face griji da iti sugerez sa nu il mai joci pana nu il duci la curatat, se poate arde daca nu face fata cooler-ul.

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Salut! Incearca sa il cureti cu atentie.
Daca nu se rezolva, du-l la un service, poate fi o ventilatie prost gandita sau cu ceva defecte, pasta trebuie schimbata sau n alte probleme.

| ROB3RT89 a răspuns:

System is overheat=Sistem supra incalzit...Curata cularu de par si sursa si dai cu pasta termoconductoare pe procesorhappyMai verifica cu everest ultimate sau fanspeed temperaturile sistemului si vezi daca coincid cu cele maxime emise de producator pe site-ul oficial...

| Teils a răspuns:

Salut! Inseamna ca n-ai o placa video destul de buna. Ai grija, in situati ca aceastea se poate "arde" placa video. Parerea mea este sa iti mai achizitionezi si o placuta de rami (512mbram) si o placa video mai buna.

| ScorpionScream a răspuns:

50 % ar fi sursa. Trebuie sa te duci sa-ti cumperi alta sursa de curent happy. 50% ar fi procesorul. ATENTIE! Nu te mai juca cu "focul" pentru ca risti sa iti ia foc PC-ul happy.

| row a răspuns:

Sau poti sa dai un click aici

http://www.reparatiicalculatoarebucuresti.ro/

service pc online, pui orice fel de intrebare aici si vei primi raspuns

| Reika a răspuns:

Cred ca ti s-a stricat coolerul.cel mai bine ar fi sa duci calculatorul la un service si sa vezi ce iti spun ei