| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU,am o problema cu pc-ul,de ceva ani are perioade in care se blocheaza (monitorul se blocheaza,nu mai pot folosi tastatura si in caz ca am un sunet pe fundal incepe sa baraie).ma gandesc ca ar putea fi de la placa video care se incinta instant,de la praf nu stiu sigur, pentru ca in curat destul de des. sper sa ma puteti ajuta. multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"se incinta"? Ce e aia, face incantatii?
Inventati cuvinte?
"de ceva ani are perioade in care se blocheaza"... si ai stat ceva ani ca sa descoperi problema? Tare asta...

| Dominus94 a răspuns:

Totul vine de la Memoria RAM, uita-te la placute si vezi ce frecvente au. Daca sunt diferite, atunci aia e problema

| Sorin2951 a răspuns (pentru Dominus94):

Am o singura placuta de 2 giga, deci nu cred ca asta ar fi problema