| SintSmekerulTpu a întrebat:

Am Pe pc 1 gb Ram si vreau sa îmi mai bag 2 gb, când ma duc sa ii cumpar trebuie sa țin cont de ceva?

14 răspunsuri:
| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Http://s1272.photobucket.com/......f.jpg.html

http://s1272.photobucket.com/......e.jpg.html

Uite aici specificatii Pc meu, poti sa imi recomanzi 2 Gb ddr2? ca nu ma prea pricep imi poti recomanda uni de la eMAG? sau alte magazine!

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Da-mi si SPD

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Uite SPD http://s1291.photobucket.com/......c.jpg.html

Dar sunt compatibil rami aceea?

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Acum ca mi-ai dat SPD da poti sa comanzi de la eMAG.

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Eu tot nu inteleg cum merge rami astea care au 800 mhz si in spd scrie max 400 mhz?

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Asta se face din BIOS.800 MHz e frecventa maxima suportata specificata de producator dar nu e recomandat sa se foloseasca la o astfel de frecventa.

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Aha, si dupa ce-i montez la ce frecventa trebuie sa ii pun?

| stlucian a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Se seteaza automat din bios.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Logiclaughingtii cont de ce rami suporta placa ta de baza si ce frecventa au ramii actuali

| valentin75 a răspuns:

Salut! Sa inteleg ca ai un modul de 1gb si vrei sa mai achizitionezi 2 gb. Da, trebuie sa ti cont de caracteristicile tehnice pe care le are memoria deja instalata, teoretic iti e util sa fie la fel, ca sa nu ai parte de diverse erori, sa aiba acelasi cl si aceeasi firma, sa fie compatibila la frecventa, nr de pini...etc Bafta!