| ViPeR_5346 a întrebat:

Am scapat din greseala telefonul meu
(((( http://www.nokia.ro/......ifications ))) de la etajul I si cand il deschid nu imi mai porneste ecranul. Functioneaza corect dar nu se vede nimic pe ecran (ecranul nu este spart) FUNDA+VOT!

1 răspuns:
| boghy95 a răspuns:

De cele mai multe ori la cazaturi se desprinde folia care face legatura dintre display si placa de baza a telefonului. Daca intr-adevar displayul e intreg du-te la un servis sa il demonteze si sa ii fixeze mufa sau daca ai surubelnite speciale pentru telefoane poti face chiar tu operatiunea acasa. Bafta.