| Raul_Marius_1987 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu un laptop Acer si de ceva timp se stinge singur, dupa ce se stinge pun mana pe tastatura si mi-se pare ca este incins, imi puteti spune ce are? dau funda. multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| johnnyboby a răspuns:

Salut. cred ca are o problema cu placa de baza in special de natura electronica. mai intai verifica temperatura procesorului daca e prea mare inseamna ca coolerul este blocat de praf si nu reuseste sa se raceasca sau o problema cu voltajul care il face sa se supraincalzeasca.....incearca sa faci un memtest la memoria RAM. cauta pe google speedFan instaleaza si vezi ce temperatura are GPU CPU HDD e posibil sa aiba valori prea mari si din cauza asta laptopul se inchide pentru a preveni producerea unei defectiuni majore.