| DEADON a întrebat:

Am un iPhone 4 si cand intru in Genaral > Utilizare imi spune ca mai am un 1 GB memorie. Si de fapt eu am numai aplicatia Facebook. Ce ar trebui sa fac? Am sters si facebook si spune ca tot 1 GB am?
Va rog please ajutati-ma. Nu vreau sa dau bani sa-l duc la reparat.

Răspuns Câştigător
| feysofit a răspuns:

Verifica restul de date exceptand aplicatiile. Fotografii, filme, muzica...

| DEADON explică (pentru feysofit):

Salutare din nou. Eu nu prea sunt cine știe ce hacker. Spune-mi cum sa fac sa șterg datele ca să am memorie cât mai mare.

| feysofit a răspuns (pentru DEADON):

Cele scrise mai sus nu tin de a fi "hacker" tine de nivel elementar de a folosi un telefon. Ai acolo listat consumul de memorie in functie de marime. Daca nu te descurci fa un restore din iTunes. (ATENTIE) daca este decodat sau daca ai jailbreak NU fa restore!

| DEADON explică (pentru feysofit):

Restoreul i-l pot face direct de pe telefon. Nu prea știu deoarece am iphoneul de puțin timp.

| feysofit a răspuns (pentru DEADON):

Da, poti sa faci si din telefon, insa repet sa nu aiba jailbreak.

| DEADON explică (pentru feysofit):

Da ok. Nu am Jailbreak. Dacă aveam jailbreak trebuia sa am si Cidya. Tu te referi la reșițene adică : să te duci in configurări, in general si intru in resetare?

| DEADON explică (pentru DEADON):

Vroiam să scriu restore in loc de reșițene.

9 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Dai un restore!

| feysofit a răspuns:

Da, resetare continut si configurari insa verifica inainte de asta ca ai contul icloud introdus si ca sincronizarea contactelor este activata pentru a nu pierde date.

| DEADON explică (pentru feysofit):

L-am dus la reparat. Am dat resetare si configurari. Si-a facut treaba dar dupa am dat English, Romania am introdus adresa de net si parola dupa next mi-a dat o eroare. Iti voi da funda tie. Mersi oricum.