| b1l0v a întrebat:

Am un router NetGear, am o problema cu el.Bag cablul de internet in el,porneste,il vad pe calculator, ma conectez, dar nu primesc internet.Nu cred ca este din cauza calculatorului,am incercat pe al surorii mele si este la fel, am zis ca poate e vreo setare din ambele calculatoare, dar am incercat pe 3 telefoane si pe o tableta.Nu stiu ce sa ii fac,l-am dus la reparat si omul de acolo a spus ca merge perfect la el, cand l-am adus inapoi tot asa facea... Daca ma poate ajuta cineva, va rog. FUNDA!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu ai configurat routerul cu ajutorul unui pc sau laptop conectat la net, nu ai cum sa trimiti semnalul catre router, pentru a recunoaste conexiunea la internet si, implicit, nu poate repartiza internetul catre dispozitivele dorite. Sunt niste setari care trebuie facute, pentru ca totul sa functioneze corect.
http://cristianls.ro/......ess-wi-fi/

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Frate daca ai net de la digi trebuie configurat cu adresa si parola aia data de ei