Întrebare recomandată | AnonymMan a întrebat:

Salutare TPU as dori sa va intreb ce se intampla pe winows 7 daca fac backup windows mi se sterg toate programele sau ce se intampla va rog spuneti-mi urgent dau funda, vot si orice se poate am nevoie urgent ca mi se misca laptopu foarte greu!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se sterge nimic! Backup-ul este o copie de rezerva a sistemului de operare + programele instalate in acel moment pe un calculator.
Detalii ai aici http://windows.microsoft.com/......nd-restore
E foarte bine daca ai o copie de rezerva a sistemului de operare (backup) pentru ca in cazul unei probleme in mediul online, poti restaura totul. Internetul este plin de amenintari, iar virusii si atacurile hackerilor nu sunt singurele motive pentru care ar trebui sa ai mereu un backup – de multe ori poti face o setare gresita pe site, sau sterge un fisier, caz in care rezolvi problema restaurand backup-ul.
Bafta!

| AnonymMan explică (pentru neluL):

Pai am o neintelegere deci daca am dat backup acolo imi scrie ce sa aleg sa ii dau backup ori la local disk d ori la local disk c deci ii dau backup si apoi tot ce am imi ramane nu-i asa si tu ai mai spus ca este o copie a tot ce este pe laptop deci daca dau backup imi ia dublu din memorie

| neluL a răspuns (pentru AnonymMan):

DA! Iti ia din memoria pe care o ai, nu chiar dublu. Backup-ul il faci de obicei in alta partitie decat cea cu windows-ul, in cazul tau in partitia D.

| AnonymMan explică (pentru neluL):

Ma pai eu toate programele windowsului le am pe local disk c iar in local disk am jocurile, muzica, imaginile nu am programe acolo deci nu ar trebui sa dau backup in local disk c pentru ca am acolo toate programele?

| neluL a răspuns (pentru AnonymMan):

NU. Backup-ul il ti in alta partitie. Daca nu ai spatiu in D atunci il poti pastra in C.

| AnonymMan explică (pentru neluL):

Ok iti multumesc mult deci trebuie sa-i dau backup in in local disk d pentru ca am ff mult spatiu deci mai am o intrebare cum iti pot da vot?

| neluL a răspuns (pentru AnonymMan):

Nu-mi trebuie, dar daca vrei totusi sa stii da click pe Evalueaza sub fiecare raspuns si acolo gasesti -> Folositor(0) Nefolositor(0) Amuzant(0) Inteligent(0) Eronat(0) Pe oricare poti da click o singura data.

bye, bye wave

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 e foarte deştept. Când îl instalezi din nou face el backup la toate programele, dar numai dacă foloseşti opţiunea low level format din BIOS. După ce-l instalezi, vei avea totul la loc.