| KaPy2 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un laptop si as vrea sa stiu voi ce ati alege intre un laptop cu procesor de la Intel sau cel de la AMD si de ce?
Am inteles ca cel de la Intel e mai inteligent de la AMD, ce diferente ar fi intre cele 2?

Răspuns Câştigător
| Darius2019 a răspuns:

Eu as alege Intel deoarece jocurile ruleaz amai bine, informatiile circula mai repede si nu se incalzesc asa rapid.Amd-urile sunt mai lenese de felul lor de ex la un procesor i3 daca ai macar 3 gb ram iti merge foarte bine dar la amd cere peste 4 (un prieten de-al meu ara si scoate un zgomot infernal cand se icnalzeste) happy Funda?

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Daca nu ai bugetul mare cumpara-ti un procesor AMD.
Daca ai bugetul mare cumpara-ti un procesor INTEL.

Bafta wave

| KaPy2 explică:

Am inteles ca cel de la Intel e mai inteligent de cat cel de la amd*