| Grefy123 a întrebat:

Azi s-a lansat windows 10 si l-am rezervat de ceva timp. Azi, imi arata "Ok, primesc o notificare cand e totul gata", dupa ceva timp am dat restart la pc (inchidere si deschidere), acum nu imi mai apare iconita windows 10 acolo jos... Nu stiu ce sa fac! Sa astept sau nu mai pot face nimic? Dau FUNDA la raspunsul care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepti, au anuntat ca w10 vine in valuri happy Daca mergi la updates in calculator Control Panel\System and Security\Windows Update trebuie sa vezi "windows 10 upgrade reserved" "We'll let you know when the upgrade is ready to be installed on this PC." Iconita din dreapta jos cea cu w10 dispare, dar upgrade-ul la w10 ramane.

| Grefy123 explică (pentru halogen001):

Dar cat timp trebuiensa astept? Pe laptopul lui tata s-a instalat w10, eu cand o sa il am? Peste 1 zi? 2? De la ora 11 imi arata sa astept sa imi apara notificarea aia...

| halogen001 a răspuns (pentru Grefy123):

Nu se poate sti cand vine - sunt foarte multe calculatoare la care se va face update.