| Dima_Edward_2001 a întrebat:

Daca as achizitiona un utok 500Q care are 1gb ram si un procesor quad-core de 1. 3ghZ, mi-ar merge asphalt 8, iar telefonul ar merge sacadat dupa un timp sau fluent?
Va rog sa nu raspundeti degeaba daca nu stiti.
Cel mai bun raspuns funda big grin

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

O sa mearga destul de fluent jocurile tipm indelungat. Dupa cum sti sistemul de operare android dupa cateva luni de utilizare incepe a ''obosii'' si nu mai are aceeasi fluiditate ca la inceput. Dar cu jocurile nu ai probleme.

| Dima_Edward_2001 explică (pentru Jipa95):

Dar cu un Allview p7 Seon cu 1 gb ram hexa core la 1.3?

| Jipa95 a răspuns (pentru Dima_Edward_2001):

Si p7 este un telefon destul de ok. No sa ai probleme in a-ti rula aplicatiile/jocurile deloc cu el.

5 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Sora mea are un telefon cu specificatii asemanatoare, doar ca e unul care nu e gaseste in Romania. Are tot un quad core 1.3 Ghz de la Mediatek si un Mali400 si 1 Gb RAM. Da, Asphalt 8 chiar l-am incercat si nu are pic de lag in timpul curselor, uneori in timpul animatiei care are loc inainte de cursa mai scapa niste frame-uri, dar in timpul cursei merge perfect. Al ei are Android 4.4.2 KK si se misca perfect, n-am sesizat niciodata vreun lag, poate si pentru ca are Android Stock.

| Dima_Edward_2001 explică (pentru AlexL28):

Dar cu un Allview p7 Seon cu 1 gb ram hexa core la 1.3?

| AlexL28 a răspuns (pentru Dima_Edward_2001):

Si ala, mai ales daca e hexa core...n-am mai auzit de asta pana acum totusi. Oricum, tot ce are 1 Gb ram si un quad core la 1.2-1.3 ghz se va misca bine in aplicatii si in mute jocuri, Acum chiar cele complexe cum ar fi gta sa poate nu le va duce atat de bine, dar eu pe al lui sora mea am jucat six guns cu 30 fps, telefonul l-a dus foarte fluid si jocul ala are grafica buna.