| Com3 a întrebat:

Deci azi mi s-a blocat PC, i-am dat restart si de atunci numai pot sa il pornesc.
Porneste pana acolo la,, Press f2 for etc...
Press f11 for boot menu,, si acolo ramane.
Am facut inteles ca trebuie reformatat, am facut rost de cd-uri dar nu pot deschide aia ca sa bag cd-ul.
Trebuie sa fie beculetul ala verde aprins, ca sa o pot deschide.
La inceput palpaie, si pe urma se opreste de tot.
Aveti vreo idee cum as putea s-o deschid ca sa bag cd-ul cu windows?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns.
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| ion1731 a răspuns:

Orice CD/ DVD-rom are o mica gaura in care intra doar un ac( cel putin care le-am vast eu- cauti in fata.). Cind calculatorul e deconectat bagi acolo un ac si ti se va deschide sertarul unde vei pune dvd-ul, vei inchide sertarul apoi vei da start la pc. Sper ca te-am ajutat. Funda.

| Com3 explică:

Scuzati greselile am scris de pe telefon si ma grabeam.happy

| Com3 explică:

Am gasit respectiva gaura, si am incercat cu un ac.
Insa tot nu s-a deschissad

| CherryMcl a răspuns:

Buna. Am eu o idee, dar nu stiu daca ti-ar fi de folos. Ideia mea este ca atunci cand falfaie beculetul acela sa dai repede pe buton happy Spune-mi daca a functionat happy