| opryproduction2013 a întrebat:

SALUTARE TPU! Imi puteti spune urgent daca se poate adapta placa video Nvidia GEforce GTX 460 pe un pc cu :
procesor: Intel(R) Core (TM) i3 cpu 3.07 Gh memorie 4gb sistem de operare 32 bit placa de baza GA-P55-UD3L...placa actuala Nvidia Geforce GT 430...multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O sa mearga.
2. Vad ca s-a zis si mai sus. Ce cauta windows pe 32 bit acolo? Trebuia sa ai pe 64 bit.
3. Pune gtx 460 doar daca ai o sursa zdravana. Daca nu, nu pune asa ceva ca arzi mai multe componente si nu e "profitabil".

| DeyCj a răspuns:

Unu l mână.Nu înțeleg ce cauți tu cu Windows pe 32 de biți pe un hardware de 64 de biți.
Doi la mână depinde de ce sursă de alimentare ai. Dacă ai o sursă de alimentare de un 450-480W va fi ok.Succes

| ShNySnYGer a răspuns:

Da. Dar schimba OS-ul pe 64

Uite si dovada
-had a question. My system is: A mid-range as follows

Intel Core i7 870 2. 93ghz
Gigabyte GA P55 UD3L motherboard
XFX Nvidia Geforce GTX 460 1GB
Windows 7 Ultimate (64bit)
22" Dell Full HD LED (1920X1080)