| FabianelSHAF a întrebat:

In prima perioada a zilei cand apas pe butonul POWER la calculator trebuie sa apas de mai multe ori dupa sa astept 5 secunde ca sa se porneasca calculatorul. Ce sa fac ca sa porneasca din prima? Relatez ca daca il mai pornesc odata in ziua aia il pornesc din prima.

Răspuns Câştigător
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Incearca sa vezi poate ai mizerie sau praf intru buton si bucata de platic
Daca nu desfal si vezi la intrarrea firului pe placa de baza sa fie bine bagat daca sesizezi ca daca apesi mai tare merge inseamna ca butonul nu mai face bine atingerea atunci trebuie sa mergi la un service si sa pui altul daca apesi de prima data tare si tot nu vrea inseamna ca e din cauza sursei
Te duci la u service specializat si le dai vreo 15 lei sa iti faca o verifocare la sursa.