| RazvyCrazV a întrebat:

Mi-am achizitionat o camera foto Fujifilm s3400 impreuna cu un card de memorie de 4 gb.Cand dau pe filmare imi apare ca poate filma HD doar 9 min si 41secunde. Daca as pune un card de memorie mai mare ar putea filma mai mult?

2 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Salut.Poti incerca sa reduci rezolutia de filmare, de acolo din setari.Reducand rezolutia de filmare, spatiul de stocare va creste, dar bineinteles calitatea filmarii va fi un pic mai slaba.Dar daca ai posibilitate poti sa schimbi cardul de 4 gb cu unul de 8, 16, 32 iar atunci bineinteles o sa ai mai multe minute de filmare.

| Diurpaneus a răspuns:

Parerea mea este ca timpul ce iti apare este dat de cat de incarcata este bateria.