| romanu22 a întrebat:

Mi am conectat controllerul de PS3 la PC cu DS3 Tool dar in jocuri imi apare ca am controller de xbox 360 si vreau sa il fac sa imi apara ca am controller de ps3. Cum sa fac?

1 răspuns:
| cristina100ify a răspuns:

Nu merge pe toate jocurile. Dat fiind ca majoritatea jocurilor sunt facute pentru controller de Xbox 360, doar unele pot detecta controllerul de ps3. Ori te obisnuiesti cu problema, ori iti iei un controller de xbox. Nu e o problema ce poate fi rezolvata.