| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am construit un PC de la zero cu componente de la PC Garage dupa cum urmează:

-Carcasă + sursa de 500 W Segotep
-Placa de baza Asus H81M-K
- 2x 4GB RAM DDR3 HyperX Savage in dual channel
- Procesor Intel Core i3-4160 @3. 60GHz cu cooler stock si pasta termoconductoare aplicata de mine
- Placa Video Asus nVdidia GeForce GTX 750 Ti @ 2GB VRAM GDDR5
-HDD Toshiba 500 GB 32Mb cache
-DVD writer reader de la Asus.
-Monitor VGA Philips 24" 1920x1080 @60Hz rezoluție nativă
-Boxe tastatura si mouse. Normale.

Pana acum am folosit pe calculator Windows 7 Ultimate x64 piratat si nu mai vreau. Acum ca s-a lansat si Windows 10, vreau sa imi cumpăr un OS de la magazin. As fi vrut sa las Windows 10-le sa se aseze bine si sa mai lucreze la el macar juma de an. Asa ca voiam sa imi cumpăr Windows 8 de la magazin si sa imi fac upgrade-ul la 10 cand va fi timpul. Voi ce parere aveti in primul rand despre configuratia mea si in al 2_lea despre Windows 8. Multumesc TPU si sper ca ma salvati inca o data.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Procesor cam vechi! Trebuia sa iei macar un i5, restul e OK!
Cumpara windows 8.1 iar cu 10 mai asteapta asa cum ai zis si tu... Bafta!

1 răspuns:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Procesorul e vechi poti cumpara mai bine un fx-8300 la 600 ron sau geva de genu.