| emipenet a întrebat:

Salutare TPU!
Mi-am luat un router Mercusys Ac12 si a incercat sa il configurez, tin sa mentionez ca am Digi si am mai folosit un router de la tenda inainte.

Stau de cateva ore sa il configurez si doar eroarea asta imi dă " WAN port is disconnected" si daca am bagat in modem si router cam 3-4 cabluri diferite, tot aceelasi lucru se intampla.
Ajutor! Nu vreau sa fi dat bani de pomana si sa nu mearga.
Dau funda la cine ma ajuta sa rezolv problema!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chemi pe cineva de la digi sa il configureze si îi dai cate funde vrei, ala vine pe bani nu pe funde.

| Wr3nch a răspuns:

Bagi un capatin router si unul in portul WAN de mercurisys. Dupa intri si face un ppoe si ar trebui sa mearga.

https://www.digitalcitizen.ro/......dows-10-0/

| UserRo10 a răspuns:

Suna la Digi sa-ti dea port forwarding de la distanta

| denisaromina25 a răspuns:

Am 2 dinalea. unul de la Digi, unul de la Altex. De 3 luni si ceva stau in cutie si nimic nu functioneaza cand vine vorba de net de la digi. cred ca si tu ai dat bani degeaba...((
PS, la mine nu au venit aia de la digi sa il faca ca cica nu i treaba lor.