| Baietzashull a întrebat:

O problema cu placa de sunet:
Am Windows 7 x64 instalat de o saptamana, acesta mi-a instalat automat si placa de sunet si video.
Problema este ca aseara dintr-o data nu a mai mers sunetul din boxe.
Am verificat volumul, am pus o melodie pe youtube, am incercat si pe winamp si cand am dat pe o melodie ce sa vezi o eroare
"Error creating directsound buffer".
M-am gandit ca poate trebuie reinstalata placa de sunet, am cautat pe google o placa "High Definition Audio Device" asa cum imi arata si la Device Manager.
Am instalat placa, eroarea din winamp nu mai apare, melodia se vede ca merge dar sunet nimic, am reincercat si pe youtube si tot asa, nimic.
Am intrat in Control Panel > Sound and Hardware > Sound imi arata semnul de vazut pus pe Speakers si ca find default device, cand pornesc melodia imi apar liniutele inverzite ( cine are windows 7 stie despre ce vorbesc) dar nimic sunet nema.
Intrebarile mele sunt: Se mai poate face ceva? Poate fi alta problema? Sau placa de sunet este arsa? sad
Astept raspunsurile voastre, dau Funda!winking

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Un restart era suficient, lasa-mi id-ul tau printr-un msg privat voi incerca sa te ajut prin TeamViewer.

| Baietzashull explică:

Mai astept si alte raspunsuri apoi voi decite la cine apelez sau cine va primi Funda.