| KirinGeo a întrebat:

Salutare TPU, poate sa imi dea cineva link de unde as putea sa imi iau o husa pentru telefonul LENOVO A1000 (dual sim, 4", 5MP, 1GB RAM, 8GB, 3G, Quad-Core)?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Eu mi-am luat huse de pe okazii.ro pentru Samsung

http://www. okazii.ro/cautare/husa+telefon+Lenovo+a1000.html? sort=pret_asc

Unele sunt mai bune, altele mai proaste, depinde de model.

Proaste sunt husele care au plastic dur in loc de silicon sau TPU in locul unde se introduce telefonul. Cele cu plastic dur, nu tin bine telefonul si crapa repede. Cele cu silicon sau TPU - plastic moale, tin foarte bine telefonul si rezista in timp. La unele e nevoie de o decupare in zona mufelor de incarcare/casti ca sa poata fi incarcate fara a scoate telefonul din husa (de obicei nu au decupajul suficient de mare si mufa nu intra pana la capat)