| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa imi iau un nou PC, vreau ceva pentru gaming. Sa pot rula GTA 5, Far Cry 4 etc la setari Medium/High, sa am destule FPS-uri incat sa nu imi mearga in lag. Vreau sa stiu componentele si pretul(sa nu fie prea ridicat).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai un buget mic iti recomand acest pc care duce ce zici tu pe ultra fara pic de laghttp://www.altex.ro/......ddr3-linux iar daca ai un buget mare si vrei o experienta cat mai buna iti recomand acest pc profesional http://www.altex.ro/......5-free-dos

| DonVagos a răspuns (pentru anonim_4396):

La primul pc era bun un i5.

| anonim_4396 explică (pentru DonVagos):

Pai da ce vrei la pretu ala?

| Xboss33X a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as zice la al doilea sa schimbi 750-ul cu un r9 270 de la amd. mult mai bun.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai bine e sa il faci pe piese, iti alegi ce componente iti iei si iei de calitate nu chinezarii.

La GTA 5 pe medium high o sa ai nevoie de un buget de minim 2000 lei pentru a te juca pe o rezolutie full hd.

Daca revii cu un buget o sa incerc sa te ajut cu o configuratie.

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Tu auzi ce spui? calculatoarele se cumpara intregi gata asamblate nu faci tu pe piese... piesele de calitate trec de 1000 lei bucata restul sunt facute pe vapor. Daca nu esti cunoscator risti mult daca faci pe piese pentru ca piesele trebuie sa fie compatibile. Ajungi acasa si iei foc.La pc garage pentru ca calculatorul nu se fabrica si nici nu sta in garaj.

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

"restul sunt facute pe vapor" Esti retardat?

| RaduTN a răspuns:

Prima dată ne zici ce buget ai, după îți recomandăm ceva. Nu știm noi de câți bani dispui. Eu zic că trebuie să dispui de 3000 lei pentru un calculator performant care să te satisfacă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca al doilea pc e bun pentru cerintele lui, oricum daca nu are bani si primul pc ii duce gta 5 la full

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog sa nu iti strigi numele aici pe site.Pentru un gammer piesele sub 1000 ron nu sunt de calitate.Mai ales la procesoarele pe care trebuie sa le faci overlock dar unele vin deja overlockate si acestea sunt de la amd.