| Marius99ful a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa va intreb, am un PC cam slabut, Procesor Dual Core 2.4 Gz, placa video 512 MB incorporata, 2 GB RAM, vreau sa joc FIFA 13 RELOADED si vreau pareri daca o sa imi mearga sau nu avand in vedera ca nu am nicio problema cu jocul care ma joc acum PES 13

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu al tau crezi ca e slabut ce sa mai zic de al meu fara memorie dedicata si single core laughing oricum ti s-a dat mai sus ce trebuie, daca nu merge joci 12 si gata, problema rezolvata... daca nu ai bani sa iti cumperi alta placa video cu mai multa memorie dedicata

| Everestcompany a răspuns:

Ar trebui placa video dedicata. Cea integrata pe placa de baza nu face mare lucru atunci cand vine vorba de jocuri. Incearca, oricum, si apoi revino cu o parere, sa stiu daca iti merge cu placa video integrata.
Cerinte de sistem minime: Fifa 13 (PC)
OS: Windows Vista SP1 / Windows 7
CPU: 1.8 GHz Core 2 Duo CPU
RAM: 2GB pentru Windows Vista & Windows 7
DVD-ROM: 8x
HDD: minim 8.0 GB spatiu liber
Video: placa video cu suport 3D accelerated, 256 MB si suport pentru Pixel Shader 3.0
(Placi video minime suortate: ATI Radeon HD 3600, NVIDIA GeForce 6800GT )
Placa de sunet: compatibila DirectX 9.0c
DirectX: 9.0c
Online Multiplayer: 2-22 jucatori, conexiune la internet 512 kbits/sec sau mai bun
Cerinte de sistem recomandate: Fifa 13 (PC)
OS: Windows Vista SP1 / Windows 7
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4g / AMD Athlon II X4 600e 2.2g CPU
RAM: 2GB pentru Windows Vista & Windows 7
DVD-ROM: 8x
HDD: minim 8.0 GB spatiu liber
Video: Nvidia 8800 GT / ATI Radeon HD 4650
Placa de sunet: compatibila DirectX 9.0c
DirectX: 9.0c
Online Multiplayer: 2-22 jucatori, conexiune la internet 512 kbits/sec sau mai bun