| Soldier92 a întrebat:

Salutare tuturor! am achizitionat saptamana trecuta acest model de Smart Tv LG 40UB800V si am urmatoarele dificultati :

- cand intru pe youtube de pe el la toate videclipurile nu pot mari rezolutia mai mare de 720p ( aceasta este maxima, deci videoclipurile sunt 4k dar acolo nu imi apare)

- cand caut un film sa ma uit online nu pot mari FullScreen! deci apas pe butonul de FS dar nu se intampla nimic. Cateodata cand mai incerc continuu se pune fullscreen dar imaginea ramane blocata dupa care imi da eroare ( ca nu se poate afisa dimensiunea pentru ca ii prea mare)

- am incercat sa nu mai fac chestia cu cautatul filmelor online si am pus filmele pe un HDD extern le-am conectat la TV insa acum nu merge subtitrarea ( am incercat chestia cu redenumirea numelui filmului, adica numele subtitrarii sa coincida cu numele filmului, insa degeaba.

As mai dori sa stiu daca se pot pune ScreenSaver-uri pe el ( ma gandeam la niste pestisori, ca sa para a fi ca un acvariu )

Cei care stiti despre ce este vorba si cum as putea remedia aceste probleme va rog foarte mult sa ma ajutati!

10 răspunsuri:
| Chinezw a răspuns:

-incearca sa faci un Update la fost (setari ) - iar ScreenSaver-uri pe el nu merg.
-atunci cand maresti imaginea nu mai folosi tastatura "F5" incearca din telecomanda

| Soldier92 explică (pentru Chinezw):

Nu exista F5 la telecomanda! ca sa intelegi, ma conectez la net de pe TV si caut filme online. Iar update iarasi nu inteleg unde este pentru ca in meniul TV-ului nu exista laughing)))

| Chinezw a răspuns (pentru Soldier92):

Dc razi? am crezut ca ai tastatura separat pentru TV si in meniu are Update :: daca citesti cartea
Eu am un Samsung care are optiunea pentru update. cand nu are ultimele actualizari nu pot naviga calumea pe internet.
eu am la TV tastatura si Web. sau nu stiai ca ii poti pune?

| K0sti a răspuns (pentru Chinezw):

Pai daca le e lene sa citeasca cartea...normal ca habar nu au!

| Chinezw a răspuns (pentru K0sti):

Da. nu inteleg dc mai posteaza sau isi da cu parerea. daca nu stie.

| Soldier92 explică (pentru K0sti):

Bai baiatule mai taci ma cu cititul tau, citeste pe net sa vezi cate probleme asemanatoare cu a mea sunt. Vad ca tu esti profesorul aici si stii cam multe... Unde scrie in carte cum bagi tu subtitrare pe tv, cum dai fullscreen daca nu merge. mai taci odata. Merge fullscreen pe youtube ( dar nu merge rezolutia data mai mare de 720)

| Soldier92 explică (pentru Chinezw):

Si tu la fel istetule, eu ti-am zis " UNDE VEZI TU F5 PE TELECOMANDA?" pentru ca nu exista nici F5 si nici buton pentru fullscreen. Nu va mai dati voi cu parerea daca nu stiti, daca ai tu la telecomanda ta buton nu inseamna ca trebuie sa aiba toate. Pentru Update se da din meniul lui, nu din comenzi care nu exista.

| K0sti a răspuns (pentru Soldier92):

F5 exista pe tastatura! laughing
Daca vrei, poti pune si tastatura si mouse pe televizor! Nu merge mai sus de 720 ca nu vrea Youtube, nu din cauza televizorului! Asa ca nu mai chinuiti sculele, chinuiti-va pe voi!

| Soldier92 explică (pentru K0sti):

Ba te contrazic aici! Din televizor este, nu din youtube. PE pc dau la un clip 4k in youtube, si dau si pe tv la acelasi clip dar maximum de rez in Tv la youtube apare 720. winking mai citeste

| K0sti a răspuns (pentru Soldier92):

Nu confunda PC-ul cu televizorul! Pe dispozitivele mobile (inclusiv televizor) Youtube nu transmite mai sus de 720p!