| EuCelRau a întrebat:

Salutare tuturor.Am cam renuntat la idea de a-mi cumpara un laptop pentru jocuri asa ca ma duc pe desktop, mi se pare o alegere mai buna in cazul asta doar ca nu prea e portabilitate. Oricum pana atunci as vrea ca sa imi mai imbunatatesc vechiul meu prieten pe care l-am chinuit vreme de 4-5 ani mai nou cu diverse jocuri nou aparaute. Poate vreo 300 ron momentan o sa-i mai aline suferinta.Sistemul suna cam asa : Procesor Intel Pentium D 805, Placa de baza ASRock model 775i945GZ(PCI Ex), 1 GB RAM DDR2 si Placa video ATI Radeon X1300/X1550 Series. Ceva idei va rog?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu te supara, dar sa bagi bani in inbunatatirea acestui pc este o risipa. Mai bine strange pentru viitorul desktop. Daca vrei o configuratie, sa ma anuntiwinking

| Ghost a răspuns:

Mai bine iti iei laptop si iti spun dc:acum 3 luni mi-am luat PC in jur de 3.500 doar unitatea fara monitor, monitor Samsung 25 inch si la o luna dupa asta mi-am mai luat si un laptop in jur de 4.500 si sunt ff multumit de laptop decat de PC acu mama nu stiu ce sa mai faca adica si cu laptop si cu PC in acelasi timp toate pornite deci iti laptop pentru ca poti juca din pat

| MihaiCF a răspuns:

Salut @EuCelRau, uite aici o lista cu argumente pro pentru un laptop gaming si ce ar trebui sa urmaresti atunci cand vrei sa iti cumperi unul: http://www.laptopreview.eu/......achizitie/

| EuCelRau explică:

@srsdani chiar te rog dar pana in 4000ron.Sa zicem ca e ok daca depasaste putin big grin.Idea e sa poata sa duca orice joc din prezent la high full etc(daca se poate pana in pretul ala, vorbesc doar de unitate).Am un prieten care si-a luat un desktop tot cam pe la suma asta si a spus ca placa lui video costa in jur de 1900 ron.Intrebarea mea e oare de ce asa scumpa pentru un PC de 4000ron? Mi se pare aproape jumatate din pret.Inca ceva, de ce as avea nevoie de 6 GB RAM+ in loc de 4, adica 4 sunt destui pentru jocurlie din prezent? Imi cer scuze daca pun intrebari aiurea dar la capitolu' configuratie sunt praf laughing