| matamare a întrebat:

Salutare tuturor, am și eu o mică problemă cu telefonul Allview P6 Life... Toate bune și frumoase până când văd că din acei 8GB ai lui, doar 1GB este alocat memoriei interne., ceea ce este foarte nasol, mai ales când facebook ocupă (150-200 MB) și mai ales acum că a apărut hearthstone pe platforma Android... ( merge și pe telefoane mai mici de 6 inch, a testat-o un prieten ) Din câte m-am informat pe internet, ar fi câteva opțiuni gen root, dar nu am găsit ceva pentru telefonul meu. I-ar la hearthstone problema este, că el stochează 500 mb memorie internă, iar restul de memorie adică tot undeva la 500 pe SD. Dacă știe cineva cum să măresc memoria internă, rămân dator. DAU FUNDĂ!
Mulțumesc!

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Da telefonului un Reset Factory apoi fai root cu Framaroot, dupa ce i-ai facut root formateaza Card-ul SD. Si vezi apoi daca este totul in regula, ar trebui sa fie totul ok dupa Reset Factory.