| florin8284 a întrebat:

Salutare tuturor. am si eu o problem, nu pot sa instalez win 7 si anume :cind dau restart la calculator dupa ce sa instalat win o ia de la capat sa il instalez. are careva idee de ce face asa. e dus hardul sau care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| MozZatY a răspuns:

Când instalezi Win 7 hardul trebuie formatat complet. Șterge toate partițiile, creează altele noi și dă-le format.
Formatarea ca la carte e aia la care stai toată ziua să îți formateze un hdd de un tera...
Nu am mai instalat Win de mult, nu mai țin minte interfața grafica, nu stiu exact ce butoane trebuie apăsate. La alegerea hdd, da click pe hdd pe care vrei să instalezi Win apoi dă-i Drive advanced options. Acolo ștergi toate partițiile, dai New, faci partițiile, apoi dai Format.
Dacă nu merge așa, du-te la un prieten cu hdd-ul și formateaza-l direct din Windows (vezi să nu fie bifată căsuța ( Quick Format).

8 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Nu trebuie sa restartezi tu! Se restarteaza el in timpul instalarii. Tu trebuie doar sa astepti sa apara fereastra pentru contul de utilizator.
http://nib.ro/......u-imagini/

| florin8284 explică (pentru Nelu62):

Exact cind se reseteaza el singur o ia de la capat instalarea nu ramine instalat win nu stiu ce are

| Ottakringer a răspuns (pentru florin8284):

Poate ai uitat DVD-ul si il reciteste din nou happy

| MozZatY a răspuns:

Dupa restart lasa-l in pace, nu mai intra in setup si o sa-si continue el singur instalarea happy

| MateiSebastian a răspuns:

Încearcă să formatezi HDD-ul ca la carte, nu (QUICK FORMAT), poate face MFT-ul figuri.

| florin8284 explică (pentru MateiSebastian):

Cum sa formatez hdd ca la carte? fii mai explicit!

| MozZatY a răspuns (pentru florin8284):

Când instalezi Win 7 hardul trebuie formatat complet. Șterge toate partițiile, creează altele noi și dă-le format.
Formatarea ca la carte e aia la care stai toată ziua să îți formateze un hdd de un tera...
Nu am mai instalat Win de mult, nu mai țin minte interfața grafica, nu stiu exact ce butoane trebuie apăsate. La alegerea hdd, da click pe hdd pe care vrei să instalezi Win apoi dă-i Drive advanced options. Acolo ștergi toate partițiile, dai New, faci partițiile, apoi dai Format.
Dacă nu merge așa, du-te la un prieten cu hdd-ul și formateaza-l direct din Windows (vezi să nu fie bifată căsuța ( Quick Format).

| Aly1337 a răspuns:

Dupa ce s-a instalat prima oara si i-ai dat restart, iti apare tongueres any key, deci nu mai apasa nimica si instalarea o sa continue. Daca ai nevoie de ajutor imi poti trimite mesaj big grin

| florin8284 explică (pentru Aly1337):

Cind dau restart o ia de la capat instalarea nu stiu de ce