| codrutz0000 a întrebat:

Salutare tuturor, de vreo 3 saptamani tot caut și iar caut peste tot o rezolvare la PC.Problema e clara, HARD DISK -UL! Am aceasta problema de cred ca 5 6 luni.Am dus pc-ul și la un programator,l-a reparat, a ținut cam 2 săptămâni și dupa iar nu a mai mers DELOC! Am încercat și defragmentare și chkdsk /r /f (astea în zilele în care îl mai puteam aprinde).
Va rog din tot sufletul dacă m ați putea ajuta pas cu pas. Uite și o poza (nu îl pot nici porni) http://imgur.com/o4h4l1b
După cum puteți vedea îmi apare "hard disk read error occurred, presa Ctrl + Alt +Del, to restart"

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Link-ul tau nu este cel bun.

| codrutz0000 explică:

Îmi apare exact ce am spus la final, revin cu link acum
http://m.imgur.com/o4h4I1b

| Hazz9 a răspuns:

Incearca varianta asta:
Daca ai un pc cat de cat mai nou atunci mufa de la cd-rom/dvd-rom ar trebui sa mearga conectata si la hard.Schimba acele mufe intre ele si vezi daca iti porneste. Daca da inseamna ca e ceva cu cea care se conecteaza la hard. Daca nu hard-ul e dus.