| Hasss a întrebat:

Salutare tuturor si Paste Fericitwinking
Vreau sa ma apuc de un channel pe youtube (channelul va contine video-uri despre diferite jocuri in special FIFA )
si as dori sa aflu daca intr-adevar poti castiga de pe urma celor de la ADSENSE si
mai am o nelamurire cand mi-am facut cont pe adsense am pus orasu, numarul de telefon si adresa dar numarul de la adresa nu am pus are ceva?
Am observat ca multi gameri au succes, stiu ca va fi greu prima luna... pana ma mai "ridic" adica sa fiu mai cunoscut
Nu vreau sa fac asta pentru bani neaparat dar am zis daca pot scot bani de pe urma celor de la adsense de ce n-as face-o...

Pana la urma faceti-ma sa inteleg din ce faci bani din like vizualizari sau subscriberi?

Mai am o problema cand filmez se aude un bazait pe fundal cred ca este de la microfon. am cautat pe internet am intrat pe la boost l-am dat la 0 dar degeaba tot asa, ori microfonul este de vina deoarece am dat decat 20 de lei pe casti laughing ori placa video... daca ar fi sa imi iau alt microfon voi pe care mi-l recomandati happy

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris
si imi pare rau daca am avut greseli tongue
Va rog sa imi raspundeti cu maxima seriozitate.

O seara placuta in continuare.

7 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Nu vei castiga nici un ban.
Bine ar fi sa jucam jocuri, sa facem captura video, sa punem clipurile pe Youtube si sa castigam bani.
Am mai auzit pe unii care dau click-uri pe nu stiu ce reclame pe diferite site-uri si se asteapta ca vor castiga bani.

| Hasss explică (pentru alinaalin955):

Dar sunt multi youtube-ri care spun asta
si uite aici ce zice acest om...
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| alinaalin955 a răspuns (pentru Hasss):

Stiu,am citit si eu pe videotutorial.ro.Dar nu cred.Cica trebuie sa ai nu stiu cati abonati si nu stiu cate vizualizari.La 1000 de vizualizari primesti 1 dolar, cam asa ceva.De ce ti-ar da cineva tie bani ca s-au uitat la clipul tau nu stiu cate persoane?

| mickeyMT a răspuns (pentru alinaalin955):

Hai sa te intreb ceva: Dece nu ai castiga bani din Youtube? Cum crezi ca cei care au succes acum pe YT, traiesc? Crezi ca isi pierd fiecare zi din saptamana facand videoclipuri si traiesc doar din donatii? Sa fim seriosi...
Daca ar fi cum zici tu, ca nu te-ar platii nimeni pentru vizualizarile acumulate, s-ar mai fi apucat cineva de postat video pe YT? Cat despre cei care platesc(astia fiind hostul sau staff-ul Youtube), sa stai linistit ca ei castiga de n ori mai mult decat platesc din Ads-uri si useri care viziteaza zilnic site-ul.
Deci prin urmare, daca esti bun si ai "lipici" la public si stii cum sa te faci remarcat, poti castiga destul de multi bani, atat cat in cateva luni sa iti poti permite un nou telefon sau o noua componenta pentru PC (nu vorbesc de sute de mii de viz. per videoclip ci de cateva mii sau 10-15.000).

| alinaalin955 a răspuns (pentru mickeyMT):

Daca am putea face un calcul al vizualizarilor tuturor clipurilor de pe Youtube ai vedea ca inseamna miliarde de dolari.Cine ar plati acesti bani?
https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0&feature=kp
Crezi ca a primit de la Youtube doua milioane de dolari? Asa ar veni, un dolar la 1000 de vizualizari, doua miliarde de vizualizari=doua milioane de dolari.

| mickeyMT a răspuns (pentru alinaalin955):

Da cred foarte puternic ca a primit acesti bani (dar tine minte ca vizualizarile nu au aparut peste noapte, ci in timp, asa si banii, au venit pe luna)
Mai zi-mi si mie, te rog inca un video care are 2 milrd de vizualizari? Cred ca e singurul, iar urmaritorul are putin peste 1 miliard. Restul sub. Iar dupa calculele tale, artistii castiga bani proportional cu vizualizarile asta insemnand ca un video de 300 mil castiga 300k $. E cam mica pierderea avand in vedere ca macar 1/7 din populatie acceseaza YT LUNAR.
Recent am citit undeva, nu dau nume, cum ca doar un joc online, intr-un an au facut profit de 640-650 milioane de dolari, asa ca gandeste-te ca doar o comunitate care are 70 milioane de utilizatori activi reuseste sa ajunga la mult peste 600 mil dolari profit, cum ar fi una de 1-2 miliarde utilizatori+vizitatori?
Crede-ma ca se fac gramezi de bani din urma acestor site-uri, iar ei de ce crezi ca platesc useri? Bingo! ca ei la randul lor sa atraga pe altii iar in final sa faca si mai multi bani.
E adevarat ca pierderea mare nu apare din urma "platirii" utilizatorilor, ci din urma intretinerii serverelor si din urma publicitatii.
Deci e exact cum am zis mai sus: Dece ti-ai pierde atat de mult timp sa faci video-uri daca nu ai avea niciun avantaj? E ca si cum te-ai duce la serviciu sa muncesti pe gratis.

| Geto201 a răspuns:

Incerca sa il populezi aici:
http://likenation.com/? ref=137975
http://addmf.co/? DCST57V