| AlexDinamovistu a întrebat:

Salutare. Urmeaza sa merg la facultate, si nu stiu daca ar trebui sa imi cumpar un laptop sau nu. Am un pc desktop decent, dar e cam vechi si face figuri uneori. Ce e mai bine sa am la facultate?
Cum e accesul la internet la facultate, in general? Prin cablu se poate, cumva?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Si eu intru anul asta la facultate. Din ce stiam si eu si din ce mi-au spus prietenii, am ajuns la concluzia ca un laptop este indispensabil la facultate.

| AlexDinamovistu explică (pentru AFR81):

De accesul la internet ai auzit ceva?

| NicolasAlx a răspuns (pentru AFR81):

Ce indinspensabil man ca eu faceam lucrarile de seminar la net cafe si gata. decat sa dau banii mai bine imi iau un calculoator de gaming ca asta imi place.

| AFR81 a răspuns (pentru AlexDinamovistu):

Sunt unele camine care au internet. De asemenea, am si unii prieteni care s-au dus ei la firma de net si au aranjat. Depinde de camin. La mine la facultate se pare ca este net.

| AFR81 a răspuns (pentru NicolasAlx):

Da, poate nu indispensabil, dar, daca tot mergi la facultate, ca sa nu te chinui, e bine sa ai un laptop.

| AlexDinamovistu explică (pentru AFR81):

Inteles. Multumesc de raspuns si bafta la facultate happy

6 răspunsuri:
| NicolasAlx a răspuns:

Ai internet la camin. dar e mai fain cu laptop daca nu te joci. daca esti cu jocurile, l asa l ca oricm nu l folosesti. deci, tu stii mai bine.