| backback a întrebat:

Salutari...Problema mea este urmatoarea:In partitia C am 10 gb memorie iar in D am 445 gb liberi.In C am aproape full din cauza windowsului si softurile de la placa video etc... Pot sa maresc partitia C fara sa reinstalez windows-ul? funda

Răspuns Câştigător
| backback explică:

Pfff, treci pe windows 7 cat mai repede...

Uite cum faci pe xp...va trrebui sa instalezi un programel... tutorial pe linkul urmator

http://www.theeldergeek.com/hard_drives_05.htm

11 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Start->Click dreapta my computer -> Manage -> alege partitia D si selecteaza shrink -> next next next... -> alege partitia C si selecteaza expand -> next next next sau ce-o zice.

Astia sunt in mare pasii necesarihappy

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Oups, am sarit un pas. Manage->disk management -> alege partitia...etc

| backback explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Poti fi putin mai explicit ca eu nu gasesc nicaieri shrink...

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru backback):

Vezi acolo in pozatongue Ah si ce ma amuza astia care zic "nu se poate" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| backback explică:

Da am xp sp2 si nu imi pare shrink acolo:( http://imageshack.us/photo/my-images/502/40552323.png/

| backback explică:

Esti nebun du-te ma de aiciea ca in d am toate jocurile si documentele

| backback explică:

Eu am intrebat daca pot sa maresc memoria la C si tu imi zici sa sterg tot d-u mai bine te duci tu in C si stergi system 32.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru backback):

Pfff, Xp...pe asta poti modifica partitii folosind acronis partition expert.

Insa eu ti-as recomanda sa treci pe Windows 7 cat de curandtongue