| Mascatu69 a întrebat:

Salutari TPU am un stik de 16 gb dar cand il bag in laptop imi apare 14 gb dar nu stiu care e treaba in fine, pe el am niste poze de familie pot sa fac un windows pe el sau trebuie sa fie gol?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Niciodata valoarea comerciala in gb nu e cea reala. la cei 16 ai tai sunt 14 si ceva reali
eu am unul de exemplu de 32 si valoarea reala e de ceva mai mult de 29. asa cum la un stick de 128 e de vreo 120 reali.
partea cu windows, e altceva. stick trebuie sa fie gol deoarece o sa pierzi toata informatia. programele care sunt facute pentru a pune o imagine iso pe un stick te avertizeaza ca o sa pierzi tot deoarece primul lucru ce il fac aceste programe e sa formateze in format ntfs. deci e preferibil sa iti salvezi totul in alt loc.

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie formatat sa bootezi windowsul pe stick.

| Eduard619 a răspuns:

Ca sa poti copia si dupa instala stick-ul tau trebuie sa fie gol, recomand sa bagi pozele si ce mai ai tu pe un cd happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuei sa il formatezi, apoi poti pune. dar nu iti sugerez sa strici un stick de 16 cu un windows care nu are mai mult de 4 gb...eu le fac pe dvd happy

| Mascatu69 explică (pentru anonim_4396):

Am un windows de 4, 56 gb pe ce dvd sa il pun daca mai mare de 4 gb nu gasesc care tot asa il bag si imi arata 3, 58 exemplu

| Mascatu69 explică:

Eu am o problema cu laptopul si de aia zic de stik ca am icercat pe dvd dar mil zgarie