| cosminutzu90 a întrebat:

Salutari tpu.Anul trecut dupa sarbatori mi-am luat o rabla de tableta, un prestigio multiplad 7.0 ultra+,si e o prostie,l-as arunca,dar mai bine il duc la amanet,oricum nimeni nu il cumpara daca il bag la vanzare :]].
Bun,anul asta de sarbatori mai strang niste bani.dar o sa va rog pe voi,priceputilor,ceva :]]. Vreau o tableta,care in principal sa se miste fluid, asta e principala conditie..sa se miste in meniu fluid, sa nu aiba lag.
A 2-a conditie este sa aiba procesorul de 1 ghz sau mai mare..la fel si ramii, in nici un caz 512 rami, am experimentat :]].
Vreau sa fie compatibila cu majoritatea jocurilor de pe google play..si sa nu aiba lag in ele! Asta este tot o conditie principala..cu rabla mea de tableta ziceai ca ma joc cu cartoful=].Sa mearga bine dead trigger gen, asphalt etc.Ati inteles voi.
NU ma intereseaza marimea,displayul. vreau doar ce scrie mai sus.
Presupunand ca sunteti priceputi,va rog pe voi sa ma ajutati.
Aa,da,am uitat, bugetul maxim pentru tableta este de 500 de lei.Stiu ca este un minim.dar nu cred ca strang mai mult de sarbatori.
Nu vreau sa imi spuneti sa mai strang bani sa imi iau altceva. Exclus.:/
Initial am pus ochii pe un galaxy tab3 lite.Ce ziceti?
Multumesc mult priceputilor, apreciez raspunsurile voastre.Va salut.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Am si eu aceeasi tableta. Uneori si mie mi-a venit sa dau cu ea de pamant, dar dupa cercetari pe net am scapat de probleme. Mi-am instalat Nova Launcher si am limitat toate setarile, si Clean Master. Imi merg jocuri gen: Benji Bananas, Hungry Shark Evolution, Dungeon Hunter 3 rezonabil. am incercst si eu Asphalt 8 de mai multe ori (dupa mai multe update-uri), sperand ca o sa mearga mai repede. Pe naiba... Deci jocurile de baza merg foarte bine. Iti recomand:
- UTOK 1000Q Lite;
- Evolio X8;
- E-BODA Revo R80 BT;
- Allview Viva H7.
Tabletele de mai sus nici nu se compara cu Tab 3 Lite, il intrec fara probleme. Daca ai vrea sa vinzi Prestigio-ul cat ai cere? De curiozitate... Funda?

| cosminutzu90 explică (pentru YoChriss):

Salut si tie! Scuze ca raspund greu, dar tocmai ce am ajuns acasa din fericire.Iti multumesc mult pentru informatii, chiar apreciez..Pai o sa incerc metoda cu launcher-ul Nova de care spui sa vad diferenta, sper sa se simta.Cat despre tabletele propuse, cea mai OK pana acum mi se pare Allview Viva H7.m-am documentat sa mi-a suras ideea.
Cat despre tableta mea actuala..chiar nu stiu, cred ca cu 100-150 de lei.:/, eventual mai putin, chiar mi-as dori sa scap de ea si macar sa imi scot minim 100 de lei =]
In fine, apreciez raspunsul tau si o sa iti ofer funda.Te salut.

4 răspunsuri:
| Dayiii96 a răspuns:

Am Samsung galaxy tab 3 si se misca super bine chiar voiam sa ti-o recomand...o gasesti la pret convenabil si e super din toate punctele de vedere plus ca e Samsung nu orice porcarie. Succes!

| bubuuu2349 a răspuns:

Nu gasesti o tableta foarte buna la suma asta straight face