| nashu40 a întrebat:

Salutari tuturor!
Am nevoie sa ajut pe cineva de la distanta,de exemplu sa ii instalez windows-ul si anumite programe. Stiu ca exista un anumit program ce trebuie sa mi-l instalez eu,initial. As dori sa-mi spuneti pas cu pas cum pot face asta si ce trebuie sa faca si celalalt, ca sa-l pot ajuta.
Multumesc anticipat si o zi buna!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pentru resoftare, și asta, dacă și numai dacă știi cum se face real nu ca românu, este o soluție și anume netboot, dar se aplică dacă faceți parte din același DNS. Dacă nu, pică și asta.
Aplicații cu care poți hai să zicem pc-ul de la distanță, poți folosi Team Viewer sau Windows remoute assitance.
Succes

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Windows ul nu il poti instala remote...

| dannyel86 a răspuns:

TeamViewer poti folosi. Ambele sisteme trebuie sa aiba programul, portabil sau instalat. Sistemul de operare nu poate fi pus astfel. Doar drivere-le, softurile, modificari setari sistem pot fi operate de la distanta. Conexiunea activa la internet este obligatorie.

| DanielMuresan123 a răspuns:

Le telefon, la web sa-i explici ce sa faca... sau sa-i dai tutorial de pe net.
Cu teamviewer poti sa intri in calculatorul altuia dar nu sa-i faci windows-ul.