| AnaMariaBls a întrebat:

Salutre TPU! Am o problema, destul de grava pentru mine. Am un card in telefon (Grand Prime) si am folosit tabpc-ul meu (Acer One10) pentru a muta niste albume cu poze din telefon in card. (cu un cablu USB) Le-am selectat, le-am mutat, totul bine. Dar cand am intrat in Galeria telefonului nu mai erau albumele, asa ca le-am mutat din card inapoi in telefon. Tot nu imi apareau, si in tabpc cand am intrat in folderele respective nu mai erau pozele. Imi arata doar "Acest folder este gol". Erau si pozele mele preferate... Le-am cautat peste tot, nu stiu unde sa le mai caut... Chiar au disparut complet sau le mai pot gasi undeva? Cer seriozitate, chiar erau niste poze foarte importante pentru mine crying

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta prin toate folderele. Poate ca le-ai mutat in alt folder decat trebuie. Ia-le la rand.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca copiezi, raman 2 exemplare: originalul si copia.
Daca le muti, atunci se copiaza, dupa care originalul se sterge.
Dar n-am inteles, de ce ai folosit cablu pentru a muta pozele din telefon (memoria interna?) pe cardul din telefon? Se puteau muta direct in telefon.

| AnaMariaBls explică (pentru Bula):

Pai am introdus cablus in tabpc si in telefon ca sa pot manevra albumele din telefon mai simplu, si cand le-am mutat, toate pozele au disparut.