| SUDSteaua1947 a întrebat:

Samsung Galaxy A5 sau S4? rog sa raspunde doar cei care se pricep. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

A5 este mai elegant, iar S4 mai performant, dar la A5, sticla este mai rezistenta, camera mai mare si este si mai subtire si mai nou ca S4. Sincer as alege A5, chiar daca S4 are procesor mai mare si rezolutie mai buna.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ww8xj8.php

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

Pai hai sa vezi diferentele pentru inceput:
-s4 are rezolutia mult mai ok(full hd vs hd la a5. Hd are si galaxy s3).
-sticla la a5 teoretic rezista si mai bine la zgarieturi.
-procesorul si gpu-ul de la s4 sunt mult mai performante
-a5 arata mai bine, materiale mai ok si e mai subtirel.
-camera frontala la a5 e mai ok
Cam astea is diferentele majore. Per total? Vrei ceva performant cu un ecran foarte bun? Alege s4. Vrei ceva cu un aspect mai elegant, alege a5.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Eu as alege s4 deoarece detin acest telefon de 8 luni de zile si vreau sa zic ca sunt extrem de multumita de el, este rezistent si, vreau sa zic ca il scap destul de des :d, are multe aplicatii de la Samsung iar rezolutia pozelor si a video-urilor este foarte buna chiar daca A5 are 16 mp pe spate si 5 mp pe fata in comparatie cu s4 care are 13mp si 2mp. S4 ruleaza toate programele si jocurile foarte bine.
Acum depinde ce te intereseaza la un telefon dar eu as alege s4.