| Morreti a întrebat:

Se mai poate adauga memorie la placa video de pe un laptop?

Adica daca am un ATI Radeon de 1GB il pot aduce cumva la 2 GB?

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

Iti ajunge 1gb GDDR5 pe 128biti, e mai importanta sa aiba mem rapida si macar pe pe 128biti

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Asta ar insemna sa o schimbi si nu se poate schimba.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Ba se poate, daca placa video nu e integrata. Daca e, ar trebui sa schimbe placa de baza cu totul.

In schimb, daca e dedicata, o poate schimba ca si componenta unica fara nicio problema, dar nu exista o metoda de "improve", ca sa zic asa, a placii video, cum ar fi overclocking la procesor de exemplu...

| Cosminovici18 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Da ai dreptate am uitat sa mentionez la intrebarea asta ca daca e integrata nu o poti schimba!

| cosmii10 a răspuns:

Da, tu cumperi inca o placuta de 1 gb ram, si te duci la un service sa iti puna placuta ram. FUNDA?

| Morreti explică:

Eu am placa video dedicata ATI radeon de 1 gb deci se pote...dar pot sau nu pot sa mai adaug 1 gb la placa mea video dedicata?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Morreti):

Nu poti, dar de ce vrei inca 1 gb? presupun ca nu te joci pe full hd deci n-ai nevoie