| teointrebare a întrebat:

Se merita sa cumpar un Samsung galaxy s6 din afara (Amazon). Ies cu vreo 400 de lei mai ieftin, dar am auzit ca nu pot sa il folosesc in Romania.Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu e adevărat. Terminalul se poate folosi în orice rețea, cu excepția acelor terminale ce au fost create special pentru operatorii de telefonie, cum e la noi de exemplu Vodafone smart 4 power, care real e un Alcatel OT s7, dar cu soft personalizat Vodafone.Astea, da sunt create sa funcționeze doar în acele rețele.Succes

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cand nu il iei la abonament si nu e codat il poti folosi unde vrei

| DeyCj a răspuns (pentru suntserios):

Terminalele la abonamente nu se mai codează în rețea.Este o directivă CE ce interzice asta happy

| Ale_Alexandra_2000_gBHA a răspuns:

Nu e adevarat. Prietena mea din Canada foloseste telefonul si in Romania. Si foloseste un sim din Canada si unul din Romania fara probleme big grin sper ca te-am ajutat...