| x_8127 a întrebat:

Se poate instala un windows, direct de pe net(gratis)? si care ar fi pasii de urmat? Va multumesc. (Eu sunt novice in domeniu)

Răspuns Câştigător
| yubby4u a răspuns:

Dupa cum spunea si Kratos, ai putea daca ai avea un cd sau un dvd cu Windows-ul "gratis". Nu te-as sfatui sa te aventurezi si sa abordezi Vista sau Windows 7. Vista a fost un proiect ratat, iar win7 inca e in perioada de teste. In ceea ce ma priveste, dupa ce-am incercat n variante de Windows, ma multumesc acum cu versiunea initiala, pe care o modific dupa dorintele mele.

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

De pe cd sau dvd poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce înțelegi prin gratis (dacă-l piratezi, da, oarecum, e gratis).
Se poate instala și prin „net", prin remote, dar este foarte dificil și nu are rost (ai nevoie de 2 calculatoare legate într-o rețea proprie)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca este pe net windows gratis, dar cu siguranta gasesti pasii de instalare.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu stiu daca ai sa gasesti u Windows gratis pe net :D daca afli anunta si u aici dar pasi ii gasesti de exemplu:http://mihai.amforum.net/calculatoare-f3/instalare-windows-xp-ghid-t2.htm

| Alina_Si_Matteo_Calin_1987 a răspuns:

Cum instalez windowsu direct de pe net gratis fara cd sau dvd