| RomanescuRareş2000 a întrebat:

Se pot schimba piesele la un laptop? (procesor, placa de baza etc.)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Memoriile ram, hard disk-ul, unitatea optica se poate schimba in mare parte la toate laptopurile. Dar daca vine vorba de procesor aici este foarte dificil caci unele laptopuri au procesorul lipit de placa de baza ceea ce il face sa nu poata fi upgradat. La fel si in cazul placilor video. majoritatea dintre ele sunt lipite de placa de baza.

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Da se poate! Dar nu prea este recomandat mai bine iti faci un Desktop din piesewinking

| Saskesai a răspuns:

Bine inteles, poti sa cumperi si de pe siteul firmei laptopului tau official.