| skydriver a întrebat:

Se schimba greu touchscreen-ul de la un samsung s5230? Ii intreb pe cei care au schimbat sau au vazut cum se face. Daca aveti sa-mi dati un service manual, un link ar fi si mai bine! Am incercat sa merg in service si mi-au cerut 200lei, iar touchscreenul e 35. Mie unu, mi se pare extrem de mult!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Da se schimba foarte greu, in momentul schimbarii exista riscul ca la 8 cazuri din 10 sa se sparga si display-ul, de aceea ti-a cerut 200 lei (sunt foarte putini reparatori de mobile care se incumeta sa faca aceasta operatie atat de delicata, iar de banii astia de obicei i-ti monteaza un ansamblu display-touchscreen nou).

| skydriver explică:

Aha! Am inteles! Sa sti ca am incercat sa il desfac eu, si am reusit! l-am desfacut si l-am si facut la loc. Am vrut sa vad daca pot sa il desfac si mi-a iesit. Acum astept sa imi vina touch-ul, sa il montez si o sa va tin la curent!