| anonim_4396 a întrebat:

Slutare TPU! As vrea o parere sincera despre acest PC http://m.emag.ro/......MZN7MBBM/. P.S. stiu ca placa video este integrata si este de aproximativ 1.7 GB. Asta e sa o schimb. As vrea sa stiu si daca poate rula GTA V ( la setari hight sau mediu), minecraft( la hight +optifine la setarile maxime) si alte jocuri mai noi. Inafar de Assassin Creed Unity. Cred ca ar merge la setari pe low. Am uitat sa mentionez ca o sa ii iau o placa video nVidia GeForce de 2 GB ddr5. In cel mai bun caz as vrea sa deschid si un canal de YouTube. As vrea sa stiu daca acest PC ma va ajuta cu aceasta "dorinta". Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| iuli000 a răspuns:

Daca ii vei lua si o placa video, va trebui neaparat sa schimbi sursa fiindca are o prastie de 450w care nu are protectii, la partea electronica e praf si pulbere, sa nu vorbim de amperaje..., te trezesti ca la o fluctuatie de tensiune iti face poc si sursa si restul sistemului apoi ai dat 1700 lei degeaba, in + cel mai bine ai iesi pe componente

| robert1423 a răspuns (pentru iuli000):

Am spus si mai sus ca ii voi schimba sursa si ca ii voi lua o placa video de 2 gb nVIDIA ddr3. Dar intrebarea mea era daca va rulaTA V ( la setari hight sau mediu), minecraft( la hight +optifine la setarile maxime) si alte jocuri mai noi.

| vidii a răspuns (pentru robert1423):

Degeaba placa video are 2gb, memoria ddr3 o incetineste ...deci e prea slaba pentru gta 5

| CPAElites a răspuns (pentru robert1423):

Si cat costa placa video de care vb tu? laughing 200 lei

6 răspunsuri:
| WithoutName123456789 a răspuns:

Cu acest PC vei putea rula Gta 5 la medium cu siguranta si minecraft-ul cu setarile la maxim.Si da, o sa poti si filma.

| iuli000 a răspuns:

Mai bine îți iei : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1327528/. (2200lei cu tot cu asamblare)

| robert1423 a răspuns:

Http://www.altex.ro/......n730d5-2gi asta e placa video pe care doresc sa o achizitionez