| mrxmihaix a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot face netul de la Orange sa mearga mai repede? am abonament si brusc a scazut viteza de internet :/
funda!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că ai trafic limitat atunci e timpul să verifici daca mai ai trafic neconsumat. dacă l-ai consumat traficul tău va fi restricționat automat de sistem la 256 kb/sec.Succes

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa iti verifici resursele de trafic alocate pe numar, apeland la serviciul Cronos 415 sau *115#. Daca ai intrat in viteza de Cost Control, conexiunea ta la internet va atinge viteze de pana la 128 kbps. Poti opta pentru activarea unui pachet de trafic suplimentar prin SMS la 321 sau apeland 408 - Serviciul Orange Expert.

Cu prietenie,
Orange Helper

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Asa cum ti-au mentionat suntserios si lupudepenet, cel mai probabil ai consumat traficul de date alocat abonamentului tau pentru luna in curs, iar viteza de transfer in acest caz va fi de pana la 128kb/secunda.
In cazul in care doresti sa realizam verificari suplimentare, te rugam sa ne transmiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai terminat traficul alocat luna asta