| ady900 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa fac hosting la servarul de minecraft fara hamachi. dau funda si vot.

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, daca ai net prin cablu, nu trebuie Hamachi ca merge si fara, daca ai router (asa ca mine) trebuie sa faci un port forward ca atunci cand se conecteaza cineva la reteaua ta, routerul sa-l redirectioneze spre PC-ul tau, implicit serverul de Minecraft.

Ca sa faci un port forward, trebuie sa te conectezi la router (nu merge prin Wi-fi, trebuie sa fie un PC conectat prin cablu la router) apoi cauti si tu pe acolo port-forward te descurci tu mai departe, ca nu prea stiu cum sa0ti explic pentru ca difera de la router la router modelul, dar gasesti pe netwinking

| Laurentzziu a răspuns:

Ip extern stabil