| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa ochelari de protectie pentru calculator? si de unde i-as putea cumpara?

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Whaaaa? Ce ochelari? Daca ai LCD, nu are radiatii. Daca inca mai ai CRT, in cel mai bun caz mai poti gasi un filtru care se monteaza pe ecran http://www.office365.co.uk/im/pim/165783.jpg
Iti recomand sa stai cum trebuie la calculator, la distanta potrivita; fa pauze la fiecare doua ore, mai iesi pe afara :)

| unknownn a răspuns:

Nu stiu, dar tin minte ca un prieten de al meu avea ceva de pus pe monitor ca un fel de o lentila mare, si gata...cica era protectie

| razwan3l a răspuns:

In primul rand du-te la un control medical sa vezi daca nu ai probleme si tot acolo la optica gasesti si ochelari.
P.S. nici eu nu aveam probleme cu ochii in opinia mea dar la control cu totu altceva e mai bine sa previ decat sa tratezi parerea meabig grinbig grinbig grin