| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa sa iti instaleze windowsul la un service de pcuri, pe un notebook?[in zona Iasi daca se poate]. Mersiii

15 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Daca imi platesti biletul de autobuz vin eu si til fac gratis :)). uite aici niste anunturi din „ziar"

http://olx.ro/......1nPUf.html

http://olx.ro/oferta/instalez-windows-la-domiciliu-ID24NmX.html#68f7b0ac02

http://olx.ro/oferta/instalare-windows-ID3bhY1.html#68f7b0ac02

http://olx.ro/......3eVlj.html

Baietii sunt din Iasi, pana in 50-60 lei maxim. Suni la ei si te rezolva! =))

| SimoonaD a răspuns (pentru DenisIonut01):

Pentru pcuri, cu 30-40 rezolv, dar eu voiam sa stiu pe notebook cat este, majoritatea spun ca este mult mai scump decat pentru pc, de aia intrebam.Mersiii,o sa sun la nr respective si voi vedea, sper sa rezolv big grin

| DenisIonut01 a răspuns (pentru SimoonaD):

N-ai pentru ce, nu vad de ce ar fi mai scump. Procedura e aceeasi.

| crytical a răspuns:

Mult si nu se merita, din cate stiu cred ca era in jur de 200-250 ron sa-ti instaleze o versiune oficiala. Nu ai vreo cunostinta care te poate ajuta? Sa iti instaleze o versiune piratata cum are toata lumea din ziua de azi?

| SimoonaD a răspuns (pentru crytical):

Serios?straight face Nu stiu pe nimeni, din pacate... Pai, astia de la service nu imi pot pune o varianta piratata?blushing mai ieftina laughing

| crytical a răspuns (pentru SimoonaD):

Iti dai seama ca ei nu au voie., deoarece e piraterie si e ilegala, dar du-te si tu la un service, la unu care sa nu arate prea bine laughing, si intreaba si tu pe acolo daca te poate ajuta. Sunt sigur ca gasesti tu pe cineva.

| SimoonaD a răspuns (pentru crytical):

O sa caut un service mai de printre blocuri, sa vedem laughing Pai la pc, mi'au luat 30 lei, ala nu e tot piratat? e cam ieftin, de asta zic

| relian a răspuns:

Instaleaza tu singura si nu te costa nimic.Ce faci cu laptopul, adica pentru ce il folosesti? Ce windows ai acum si ce doresti sa instalezi? Gaesti pe net windows, trebuie doar sa il pui pe un Cd, nu e mare lucru, dupa care il poti instala in calculator. Daca esti curios? asa ma gasesti pe aici si iti explic ce si cum trebuie facut.Asa preturi nu stiu nu sint in RO acum, deci nu stiu preturi.

| SimoonaD a răspuns (pentru relian):

Am xp si nu conteaza ce windows imi pun, tot xp daca e.Stau pe fb si siteuri de genul asta, seara pana adorm.Nu ma pricep si nu cred ca ma descurc sa gasesc windows, dar sa il mai si instalez...laughing

| relian a răspuns (pentru SimoonaD):

Atunci mergi unde ai instalat si pentru pc si aia e dai 30 de lei si scapi sa faci tu ceva.Normal tot banii aia trebuie sa tii ia pentru ca e tot wind si nu fac nimic altceva.Ma gindeam ca vrei sa stii tu, dar cum crezi.Si de ce vrei sa instalezi wind XP odata ce deja il ai?

| SimoonaD a răspuns (pentru relian):

Face figuri si de obicei cand pui windowsul din nou, merge mai bine big grin

| relian a răspuns (pentru SimoonaD):

Nu are cum sa fie mai scump pentru ca e acelasi wind indiferent ca il instalezi pe un desk sau laptop. Daca esti fata, mergi acolo si spuele ca vrei wind.Ei or sa iti spuna cit te costa, tu daca vezi ca iti cere mai mult ca pentru desk zile uite am mai instalat tot aici acelasi woind si atit ma costat.Adica iate de ei, nu te lasa pacalita.Fii fata desteapta pentru ca logic n-are cum sa te coste mai mult, ba dimpotriva ar trebuie sa te coste mai putin, avind in vedere ca laptopul acupa spatiu mai putin, deci la ei in service si spatiul conteaza, asa ca asta dintr-un foc ar trebuie sa te coste mai putin. Unde mai pui ca nu trebuie sa se incurce in cabluri in conecttii si asa mai departe laptoul avind doar un singur cablu.Cam asa trebuie sa vorbesti cu ei in caz ca incearca sa iti ceara mai mult.Bine nu sa le vorbesti urit sau mai stiun eu, doar asa subtil, ii intepi, le explic ca chiar de esti fata nu esti venita cu pluta si ca mergi la serviciul vecin daca ei nu accepta pretul tau. Daca nu vor sa faca bani spune-le sa fie sanatosi sint si altii.Ce sa iti fac daca nu vrei sa incerci tu singura sa il rezolvi.Vad ca deja ai ajutor, cineva vrea a vina sa il rezolve gratis, doar ca cere bani de autobuz.Cam urat din partea lui dar asta e.Probabil omu s-a uitat la poza ta, care probabil nici nu este poza ta si cine stie are si el dubii daca oi fi tu sau nu cea din poza asa ca de aia o fi spus ca vine dar platesti tu transportul. Daca o sa vada ca tu esti cea din poza no sa iti mai ia banii pe autobuz.

| horseey a răspuns:

30-100 RON costa sa instaleze o versiune piratata.

| Alex5620 a răspuns:

Cam 50 de lei.

| SimoonaD a răspuns (pentru Alex5620):

La majoritatea servicelor? Ar fi bine, imi convine pretul asta...laughing