| Maria_1984 a întrebat:

Stie cineva cum instalez pachetul Microsoft Office 2003? Am inteles ca trebuie convertit cu Daemon Tools dar nu prea ma pricep? Imi explica si mie cineva pasii de instalare prin acest procedeu?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wisdom a răspuns:

Programul in sine este o imagine virtuala, adica este o copie exacta a CD-ului. Cu programul daemon tools tu pacalesti calculatorul sa creada ca tocmai a fost introdus CD-ul cu programul. Este foarte usor de folosit. Presupun ca ai Daemon Tools Lite, daca nu cauti pe google si il instalez, dureaza foarte putin si e usor, iar dupa ce e gata il pornesti si o sa iti apara o icoana aprox unde este icoana de mess in partea din dreapta jos a ecranului. Dai click dreapta si cauti mount image. Dai click si te duci acolo unde ai Office si il deschizi. Acum o sa iti apara ca si cum ai bagat CD-ul original Microsoft Office in calculator si ar trebuie sa il poti instalaza cu usurinta. Succes!

1 răspuns:
| Maria_1984 explică:

Multumesc! Nu vazusem iconita de jos si cea de pe desktop nu mergealaughing!
Am reusit insa sa'mi dau seama pana sa'mi spui dar oricum multumesc!big hug
Ai explicat intocmai cum am facut!:*