| assus a întrebat:

Stie cineva cum pot afla locatia unei persoane dupa ip?! Si pana acolo... cum aflu ip-ul unei persoane cu care vorbesc pe mess?

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Aflarea locatiei dupa ip e usor de aflat daca respectivul nu are ip dinamic - si atunci va primi ip din toate zonele tarii! http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ foloseste linkul de mai sus baga ip si iti spune locatia dar ti-am zis e posibil sa nu fie 100% precis!

10 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Mdaaa, e ceva mai greu, iti trebuie un program mai "dat dracu", probabil radmin si de aflat locatia nu prea cred ca ai cum, decat daca lucrezi undeva in politiehee hee

| madalykuka a răspuns:

,,, multa bataie de cap,, oricum ip-urile multe sunt aiurea mie de exemplu nu stiu cum am facut si imi spunea ca sunt de la cluj laughing
da eu is de la deva,,, deci nu prea cred ca ai sanse,,
uite mai bine fa altceva intreaba acea persoana unde sta,,,winking
sau fa-ti alt id si intrab-o de pe ala,,,winking
nu e mai usor?winking
bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce vb putin timp cu acea persoana accesezi start>>run>>cmd si scrii netstat. Iti va aparea o lista cu conexiunile tale, iar cele de la mess sunt pe portul 5101. Vezi ip-ul acelei persoane si apoi verifici pe net unde este alocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta mai bine pe internet, exista anumite programe, cam 2 la numar, au cam 100 mega unu, nu pot sa-ti zic numele, asta ramane tu sa cauti, cum ati gasit toti baze de date la politie... asa gasiti si un amarat de program cu eroare 8%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste pidgin la mess si poti afala instant ip persoanei de la tine din lista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele cati ani are si iti zic eu si cnp

| nicu_9291 a răspuns:

E simplu daca vrei sa afli cuiva ip-ul prin yahoo messenger te duci la RUN acolo scrii simplu CMD enter ati apare o pagina neagra si acolo scrii comanda urmatoare"NETSTAT...N ENTER unde punctele reprezinta SPACE BAR pui un under line apoi N si anter si ati apare ip-urile toate cu cei-cele care ai vorbit dar mare ATENTIE! NU ESTE LEGAL nu imi asum responsabilitatile

| Nico_Nicoleta_1964 a răspuns:

Cum pot gasi o persoana dupa gmail

| Raduk_Olaru_1997 a răspuns:

E foarte usor, il faci sa iti trimita un mail sau un gmail. La yahoo e duci in email, si unde srie actions, apesi pe wiew full healder, si acolo cauti from, si iti scrie ipiul. Dai copy si te duci in ip tracker, si gata