| andra15 a întrebat:

Stie cineva cum se cheama camerele din curtea scolii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Păi depinde la ce camere te referi Andra.Camerele acelea de locuit sau de supraveghere.Io încerc să îţi răspund la ambele cazuri.
Camerele de supraveghere sunt folosite în general în scopul apărării patrimoniului societăţii/unităţii în care sunt apmplasate în vederea prevenirii sustragerii de bunuri din aceasta precum şi cu scopul de a ajuta organele abilitate de a identifica persoanele ce au comis sau au avut tentativa de a comite sustrageri de bunuri,sau pentru simplul fapt de a supraveghea activitatea persoanelor din aceasta(aici elevii) în vederea prevenirrii sau indentificării oricărei activităţi ori antisocială ori ce contravine regulamentului şcolar.
Camerele celelalte pot fi diferite de la şcoală la ş©oală şi pot deservii fie ca anexe fie ca mici ateliere şcolare, etc, în funcţie de necesarul unitaţii şcolare.
Succese şi sper că ţi-am fost de folos.